ریسک تطبیق منابع انسانی
ریسک تطبیق منابع انسانی چیست؟
۱۳۹۸-۰۴-۰۲
نقد و بررسی بازی موبایل Real Racing 3
Real Racing 3 ، تجربه یک مسابقه رالی واقعی و پر هیجان
۱۳۹۸-۰۴-۱۰

PlantNet ، اپلیکیشنی برای شناسایی هوشمند گل و گیاه

PlantNet اپلیکیشن بسیار کاربردی و جذابی ویژه عاشقان گل و گیاه است. با استفاده از این برنامه موبایل به راحتی می توانید فقط با گرفتن یک عکس از هر گل و گیاهی و آپلود آن، نام و نحوه نگهداری و سایر اطلاعات مفید در خصوص آن گیاه را سریعا به دست بیاورید.

بررسی اپلیکیشن PlantNet

در نرم افزار موبایل PlantNet اطلاعات بیش از ۲۰۰۰۰ گونه مختلف از گل و گیاه ذخیره شده است و کافیست که شما عکس آن را به برنامه بدهید. در صفحه اول برنامه با دو گزینه Gallery و Camera روبرو خواهید بود که به این  طریق می توانید تصویر گیاه مورد نظر را از گالری خود انتخاب کنید و یا همان لحظه عکسی از گیاه مورد نظر تهیه کنید. پس از آنکه عکس گیاه را آپلود کردید باید مشخص کنید که این تصویر مربوط به برگ،گل، میوه، پوست تنه،ساقه و یا دیگر قسمت های گیاه مورد نظر است.

اپلیکیشن تشخیص گل و گیاه

سپس نرم افزار PlantNet شروع به جستجو در بانک اطلاعاتی خود می کند و در صورتی که بتواند گیاه شما را تشخیص دهد سعی میکند تا تصاویر مشابه را همراه با نام گیاه به شما نمایش دهد. دقت کنید که در زمان استفاده از این برنامه باید حتما به اینترنت متصل باشید و زبان برنامه نیز انگلیسی می باشد.

PlantNet علاوه بر شناسایی اتوماتیک تصاویر گیاهان، دسته بندی ای بر حسب منطقه جغرافیایی را نیز در خود جا داده است. برای مثال اگر شما دوست دارید که با گیاهان کانادا آشنا شوید کافیست منطقه کانادا را انتخاب کنید و انواع اقسام گونه های گیاهی این کشور را مشاهده کنید.

دسته بندی منطقه ای گیاهان در اپلیکیشن PlantNEt

این نرم افزار به صورت رایگان برای اندروید و iOS عرضه شده است و شاید تنها ایرادی که به آن می شود گرفت عدم پشتیبانی از زبانهایی غیر از انگلیسی است.

برای دانلود اپلیکیشن تشخیص گیاهان PlantNet می توانید از لینکهایی که در زیر آمده است استفاده کنید.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور اپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.