اپلیکیشن مدیتیشن و آرامش و سلامتی Headspce
Headspace ، رسیدن به آرامش به سبک مدیتیشن
۱۳۹۸-۰۳-۲۸
بند فورس ماژور در قراردها
فورس ماژور در قراردادها چیست و به چه کار می‌آید؟
۱۳۹۸-۰۴-۰۲

Be My Eyes ، چشمانتان را به یک فرد نابینا قرض دهید!

Be My Eyes اپلیکیشنی است که ما را به چشمان افراد نابینایان تبدیل می کند. افراد نابینا و کم بینا در طول روز با توجه به محدودیتی که در بینایی خود دارند با مشکلاتی روبرو هستند که برای حل آن نیاز به دریافت کمک از افراد بینا دارند. اما مشکل آنجاست که ممکن است در همان لحظه فردی با بینایی مطلوب در کنار این افراد نباشد و یا افراد حاضر تمایلی به کمک رسانی نداشته باشند.

اپلیکیشن Be My Eyes بخشی از پروژه ای است که “هاینس بیبرگ” در سال ۲۰۱۲ و در دانمارک آن را استارت زد. هاینس بیبرگ در موسسه مربوط به افراد کم بینا مشغول به کار بود و دائما با مشکلات این افراد دست و پجه نرم میکرد تا در نهایت ایده اپ Be My Eyes به ذهنش خورد.

در نرم افزار موبایل Be My Eyes ، افرادی که مشکلی از نظر بینایی ندارند کاملا داوطلبانه عضو می شوند تا زمانی که یک فرد نابینا نیاز به کمک داشت سریعا به همیاری وی بشتابند. در Be My Eyes فرد نابینا پس از ارسال درخواست منتظر شده تا کسی درخواست وی را قبول کنند. پس از قبول درخواست توسط فرد داوطلب دوربین گوشی موبایل طرفین باز شده و فرد نابینا از فرد بینا می خواهد که برای مثال تاریخ انقضا یک کنسرو را برایش بخواند و داوطلبی که خروجی دوربین گوشی نابینا را می بیند از وی می خواهد تا گوشی را در جهت و فاصله مناسب قرار دهد و با همکاری که از طریق گفتار خود میکند مشکل مددجو را حل کند.

اپلیکیشن چشمانم باش ویژه نابینایان

این اپلیکیشن در حال حاضر در ایران نیز قابل دسترس است و کاربران نابینای زیادی را جذب کرده و همزمان نیز کاربران داوطلب زیادی نیز برای کمک به این افراد در هر ساعتی از شبانه روز حضور دارند.

نکته جالبی که نظر ما را در خصوص اپ Be My Eyes به خود جلب کرد نظرات داوطلبانی بود که پس از تجربه کمک رسانی برای این اپلیکیشن در مارکت های مختلف نوشته بودند. برای مثال کاربری تجربه خود را چنین شرح می دهد:

اولین درخواستم را پاسخ دادم. درخواست بسیار ساده ای بود. یک خانم نا بینا می خواست تا برای رفتن به صفحه ی دیگری از یک وب سایت به وی کمک کنم. با حوصله این کار را انجام دادم. من امروز نه جان کسی را نجات دادم، نه سرطانی را درمان کردم، اما صدای خنده و رضایت آن خانم نابینا زمانی که توانست به صفحه بعدی برود و مشکل اش حل شود به من احساس قهرمان بودن داد. الان دقیقا به دلیل تغییری که در زندگی فردی انجام داده ام لبخند رضایتی بر لب دارم که تا پیش از این تجربه اش نکرده بودم. خدا به تمامی سازندگان برنامه Be My Eyes خیر دهد. زندگی افراد زیادی را پر مایه کرده اند.

شما نیز اگر فرد نابینایی را می شناسید حتما این اپ را به وی معرفی کنید. اگر هم از دوطلبان کمک رسانی به افراد نابینا و  کم بینا هستید از طریق لینک‌های زیر آن را دانلود کنید.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور اپل

دانلود از کافه بازار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.