نقد و بررسی اپلیکیشن نیو ، اپلیکیشن حسابداری نیو nivo
نقد و بررسی اپلیکیشن نیو Nivo، حسابدار شخصی شما
۱۳۹۸-۰۹-۲۶
نقد و بررسی اپلیکیشن فودیسم ، معرفی اپلیکیشن فودیسم
نقد و بررسی اپلیکیشن فودیسم، دستیار رستوران و کافه گردی
۱۳۹۸-۱۰-۰۶

نقد و بررسی اپلیکیشن کوکین، مرجع آموزش آشپزی بین الملل

نقد و بررسی اپلیکیشن آموزش آشپزی کوکین

اپلیکیشن کوکین یک برنامه آموزش آشپزی با تمرکز بر روی غذای ملل می‌باشد. شما با استفاده از کوکین به هزاران دستور پخت غذای بین الملل دسترسی دارید که بسیاری از آنها در قالب ویدئو های کوتاه و مفید آموزش داده شده اند. البته در کنار غذای ملل، دستور پخت برخی از غذاهای خوشمزه ایرانی هم در این برنامه به شکل ویژه‌ای تعبیه شده است.

اپلیکیشن آموزش آشپزی کوکین

رابط کاربری و قابلیت‌های اپلیکیشن آشپزی کوکین

اپلیکیشن کوکین از یک رابط کاربری به روز و زیبا با رنگ قالب سفید و رنگ جانبی نارنجی بهره برده که برای یک برنامه آموزش آشپزی مناسب به نظر می‌رسد. این اپلیکیشن آموزش آشپزی از چهار قسمت اصلی با عناوین تازه‌ها، کشف کنید!، برای شما و رستوران‌ها تشکیل شده و زمانی که وارد برنامه می‌شوید به صورت پیشفرض صفحه تازه‌ها برای شما نمایش داده خواهد شد. در این صفحه جدیدترین دستور پخت‌ها بر حسب زمان اضافه شدن به اپلیکیشن، در قالب یک عکس بزرگ و زیبا و عنوان غذا نمایش داده شده و این شیوه نمایش تصاویر غذاها یکی از نقاط قوت این برنامه آشپزی است. همچنین در صورتی که دستورپخت مورد نظر مربوط به کشور خاص یا رویداد خاصی باشد نام آن کشور یا رویداد به صورت یک تگ چسبان روی عکس مشخص می گردد.

اپلیکیشن کوکین مرجع دستور پخت غذاهای بین الملل

اپلیکیشن کوکین با آنکه یک برنامه آموزش آشپزی است اما تمرکز خاصی بر روی غذای ملل داشته و در صورتی که شما خواهان یادگیری غذاهای خوشمزه غیر ایرانی هستید استفاده از این برنامه بسیار انتخاب صحیحی خواهد بود. البته شایان ذکر است که علاوه بر تصاویر متنوع، بسیاری از دستور پختهای موجود در این برنامه به صورت ویدئویی نیز در دسترس هستند که به این شکل کاربر می تواند با دقت بیشتری غذای خود را آموزش دیده و تهیه نماید.

اپلیکیشن کوکین

زمانی که یک برروی عکس غذای موردنظرتان کلیک می کنید وارد صفحه دستور پخت شده و می توانید روش تهیه آن غذا را به سادگی فرا بگیرید. در صفحه دستور پخت ابتدا با یک اسلایدر بزرگ روبرو شده که تصاویر متنوعی از غذای نهایی در اختیار شما گذاشته و در صورتی که برای آن دستور پخت، ویدئویی موجود باشد در همین اسلایدر بالای صفحه می توانید ویدئو مربوطه را مشاهده کنید. همچنین در این قسمت می توانید از مدت زمان آماده سازی غذا، میزان کالری آن و تعداد نفراتی که این دستور پخت بر حسب آن تهیه شده، مطلع شوید.

پس از تصویر و ویدئو و پیش از شروع آموزش توضیحاتی در خصوص آن غذا به شما نمایش داده می شود و شما می‌توانید اطلاعات مفیدی در خصوص غذای مورد نظرتان به دست آورید. پس از آن مراحل آماده سازی به ترتیب و همراه با عکس و توضیحات آمده که به تولید کننده پیشنهاد می شود تا عکس‌های مربوط به مراحل آماده سازی را کلیک پذیر کنند تا زمانی که کاربر روی آنها کلیک می کند بزرگ شوند.

اپلیکیشن آموزش آشپزی ویدئویی کوکین

در صورتی که بخواهید از مواد لازم برای تهیه غذای مورد نظرتان آگاه شوید باید به پایین‌ترین قسمت صفحه رفته و در آنجا مواد لازم را مشاهده کنید. به تولید کننده پیشنهاد می شود یا در جای بخش مواد لازم اصلاحاتی انجام دهد و یا دکمه‌ای در بالای مراحل تهیه قرار داده شود تا با کلیک روی آن کاربر به قسمت مواد لازم هدایت شود.

در اپلیکیشن آموزش آشپزی کوکین کاربران می توانند ثبت نام کرده و نظرات خود در خصوص یک دستور پخت را با دیگر افراد به اشتراک بگذارند، همچنین امکان امتیاز دهی به دستور پخت‌های کوکین نیز موجود است تا کاربران بنابر سلیقه و میزان آموزشی که دریافت کرده اند بتوانند به دستور پخت غذای مورد نظر خود امتیاز داده تا به دیگران در انتخاب دستور پخت کمک کنند. از دیگر قابلیت هایی که با عضویت در این برنامه آموزش آشپزی برای شما باز می شود، امکان ذخیره دستور پخت‌هاست تا زمانیکه قصد تهیه آن را دارید بدون نیاز به جستجو سریعا به دستور پخت مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

با اپلیکیشن کوکین خوردنی‌های جدید را کشف کنید!

تب کشف کنید برنامه کوکین یکی از جذابترین قسمت های این برنامه بوده و با استفاده از آن می‌توانید غذاها را بر حسب دسته بندی‌های جذابی از قبیل پاییزه، میان وعده، غذای ملل، صبحانه، گیاهخواری، تابستانه و … مشاهده کرده و بنابر سلیقه خود دستور تهیه مورد نظرتان را بیابید. همچنین در بخش کشف کنید اپلیکیشن آشپزی کوکین بخش جذاب چی داریم چی بپزیم هم قرار گرفته است.

دستور پخت غذاهای خوشمزه در برنامه آموزش آشپزی رایگان کوکین

چی داریم، چی بپزیم؟!

حتما بارها از خود پرسیده‌اید که با مواد غذایی موجود و در دسترستان چه غذاهای جدیدی می توانید تهیه کنید و برای یافتن جواب این موضوع دست به دامن اینترنت و کتابهای آشپزی شده اید. اما اپلیکیشن کوکین با قرار دادن بخش چی داریم، چی بپزیم در قسمت کشف کنید برنامه خود، به کمک افراد آمده تا با آنچه در دسترسشان است بهترین و جدیدترین خوراکی‌های خوشمزه را تهیه کنند. برای این منظور کافیست وارد بخش چی داریم، چه بپزیم شده و در قسمت بالای صفحه و در کادری که به وضوح مشخص است یکی یکی شروع به وارد کردن مواد غذایی در دسترستان کنید و به این ترتیب برنامه به صورت خودکار نزدیکترین دستور پخت ها را بر حسب مواد غذایی ای که وارد کرده اید یافته و به شما نشان خواهد داد.

پیشنهاد غذا بر حسب سلیقه شما

از دیگر قابلیتهای کوکین پیشنهاد غذا بر حسب سلیقه کاربران در بخش “برای شما” این برنامه است. زمانی که در برنامه عضو می شوید از شما خواسته می شود تا نوع غذاهایی که دوست دارید را وارد کنید و به این ترتیب، قسمت برای شما فقط غذاهایی که در آن دسته های از پیش مشخص شده بگنجند را فیلتر کرده و به شما نمایش می دهد، همچنین برنامه با توجه به جستجوهای قبلی شما در این برنامه سعی بر تکمیل تر کردن این بخش به صورت هوشمند می کند که خود یک قابلیت جالب و کاربردی است. در صورتی بخواهید سبک مورد علاقه غذایی خود را تغییر دهید کافیست تا روی آیکون قلب مانندی که در صفحه برای شما در کنار آیکون ذره بین اضافه می شود کلیک کرده و در آنجا سبک مورد علاقه‌اتان را ویرایش کنید.

معرفی رستوران در اپلیکیشن آموزش آشپزی کوکین

رستوران‌های جذاب را در کوکین پیدا کنید

اگر شما از آن دست افرادی باشید که به رستوران رفتن علاقه داشته و دوست دارید رستوران‌های جدید و جذاب را کشف کنید، کوکین این نیاز را نیز در نظر گرفته و کافیست وارد بخش رستوران‌های کوکین شده و اطلاعات کامل رستوانهایی که در این برنامه ثبت شده اند را مشاهده کنید و در برخی موارد از بن تخفیفی که برای آن رستوران ارائه شده است استفاده نمایید. البته این بخش از برنامه هنوز جای کار زیادی دارد و رستورانهای متنوعی را شامل نمی شود ولی اگر شما صاحب یک رستوران هستید می توانید کاملا رایگان رستوران خود را در این برنامه ثبت کرده و کاربران را با رستوران خود آشنا نمایید.

جمع بندی کلی

اپلیکیشن کوکین به عنوان یک اپلیکیشن آموزش آشپزی که تمرکز اصلی آن غذای ملل است، توانسته تا به خوبی از پس رسالت خود بر آمده و با افزودن ویدئوهای جذاب از روش تهیه غذاها قدم مثبتی در مسیر آشنایی کاربراشان با غذاهای جدید و شیوه تهیه آنها بردارد. همچنین چناچه شما نیاز به ارتباط با واحد پشتیبانی این برنامه آشپزی داشته باشید به خوبی پاسخگوی شما هستند و صفحه ایسنتاگرام آنها نیز بسیار فعال و جذاب است. به طور کلی اگر علاقمند به آشپزی و غذای ملل هستید نسبت به نصب و استفاده از کوکین تردید نکنید.

ویدئو معرفی قابلیت‌های برنامه آموزش آشپزی کوکین را در زیر می توانید مشاهده کنید.

اپلیکیشن کوکین برای کاربران و صاحبین رستوران ها رایگان بوده و برای دانلود آن می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و آن را از مارکت کافه بازار دانلود نمایید.

دانلود اپلیکیشن آموزش آشپزی کوکین

 

1 Comment

  1. زن روز گفت:

    خیلی خوب بود ممنوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.