بازی تهرونی | نقد و بررسی بازی | معرفی بازی موبایل
نقد و بررسی بازی تهرونی، مکعب‌ها را بترکون تا وسایلت رو جمع کنی
۱۳۹۸-۰۸-۲۲
نقد و بررسی اپلیکیشن ناملیک | برنامه ناملیک | دانلود ناملیک
نقد و بررسی اپلیکیشن ناملیک، زنده باد زمان‌های مرده
۱۳۹۸-۰۸-۲۴

معرفی پادکست آمپاژ، سفر به دنیای موسیقی با شاهین و کامران

پادکست آمپاژ | معرفی پادکست | پادکست موسیقی | دانلود پادکست | نقد و بررسی پادکست

پادکست آمپاژ یک برنامه با محوریت موسیقی است، آمپاژ در پلتفرم Castbox بیش از ۳ هزار نفر دنبال کننده دارد و تا امروز اپیزودهای زیادی از آن منتشر شده است. تولیدکنندگان آن، خود فعال در عرصه موسیقی هستند و نام باند موزیک آنها نیز آمپاژ است. در این پادکست که به دست کامران و شاهین تهیه، تولید و منتشر می شود، شما با رویدادهای موسیقی و موزیک هایی که شاید تا امروز کمتر کسی به آنها پرداخته باشد آشنا می شوید و به نوعی آمپاژ برنامه ای است برای آشنایی با آن قسمت از دنیای موسیقی که قبلا کمتر به چشم و گوش مخاطبین این عرصه آمده است.

اپتان در بخش جدید خود به سراغ پادکست های فارسی رفته و سعی در معرفی آنها دارد از همین رو در اولین قدم به سراغ پادکست آمپاژ رفتیم و شما می توانید در ادامه مصاحبه ای که با این پادکست صورت گرفته است را مطالعه کنید، همچنین تولید کدگان این پادکست نظرات این مطلب را دنبال خواهند کرد پس از اگر نظری در خصوص آمپاژ دارید از بخش نظرات سایت غافل نشوید.

پادکست آمپاژ

لطفا بیوگرافی تولیدکنندگان پادکست را برای مخاطبان بگویید

پادکست آمپاژ رو دو تا دوست به نام های شاهین و کامران می سازند. کامران در زمینه ترجمه و نویسندگی و فلسفه مشغول به کاره و شاهین هم درکنار اینکه مهندس برق است، موسیقی هم کار می کرد. فارغ از این ها قبل از اینکه آمپاژ به عنوان پادکست متولد بشه، اسم گروه موسیقی دونفره شاهین و کامران بود که درسبک های الکترونیک راک فعالیت می کردند.

آمپاژ چیست و چه می کند؟

آمپاژ پادکستی است درمورد موسیقی است. اما نه به صورت کلیشه ای که توضیحاتی خشک و وعلمی درباب موسیقی ارائه بده.ترکیب کامران و شاهین باعث میشه که بتونیم مسائل فلسفی / اجتماعی و اصولا روند تغییرات و سیستم تصمیم گیرنده پشت موسیقی رو برای شنونده توضیح بدهیم.پس میشه گفت آمپاژ پادکستی است که به مسائل حاشیه ای و بنیادین موسیقی میپردازه و در عین حال موسیقی خوب و بکر به مخاطب هاش پیشنهاد می کنه.

علاقه شما به پادکست از کجا شروع شد؟

علاقه ما به پادکست از جایی جرقه خورد که دیدیم آهنگ هایی که دیگران گوش میکنند روز به روز ضعیف تر وسطحی تر میشه، و دلیل این اتفاق هم ناآگاهی اونها از مسائل پشت پرده موسیقی و موزیک دنیاست. پس تصمیم گرفتیم پادکستی بسازیم و حرفامونو باهاش به گوش مخاطب برسونیم.

گروه موسیقی آمپاژ تولیدکننده پادکست آمپاژ

چرا ژانر و موضوع موسیقی رو برای پادکست آمپاژ انتخاب کردید؟

قبل ازاینکه آمپاژ پادکست باشه، یه گروه موسیقی بود و البته هنوز هم هست که سبک آهنگ هایی که می ساخت باب میل شنونده های عوام پپسندانه نبود. پس تصمیم بر این شد که پادکستی در راستای افزایش شنونده های موسیقی های غیرسطحی، ساخته بشه.

در این مسیر با چه چالش ها و مسائلی روبرو شدید؟

شاید بزرگ ترین چالش برای پادکسترها، ادیت و تنظیم باشه که به لطف پشتوانه موسیقی بروبچ آمپاژ و توانایی شاهین در کار با نرم افزار، تبدیل به نقطه قوت آمپاژ شد.

در مسیر این پادکست چه نیازهایی دارید که بر طرف نشده و افراد و سازمان ها چگونه می توانند به شما کمک کنند؟

یکی از بزرگ ترین کمک ها به پادکسترها کمک مالی است. تا بتوانند با خیال راحت و آسوده به تولید محتوی خود بپردازند.در این بین اعتماد به پلتفرم پادکست برای برندها بسیار تازه و غریب می نماید که امیدواریم سریع تر این غریبی به قریبی تبدیل بشه.

استودیو ضبط پادکست آمپاژ

ابزار و لوازم اولیه برای ساخت پادکست چیه؟

هرپادکست در ابتدا نیاز به میکروفون برای ضبط، و منبع پخش کننده خوب برای شنیدن ایرادها و تنظیم دارد.پس میکروفون و مانیتورینگ ( باند و یا هدفون حتی ) مهم ترین ابزار بخش فنی برای شروع پادکست هستند.

نظر شما در خصوص دنیای پادکست های فارسی چیست؟

در آینده دنیای پادکست فارسی به رادیو تلوزیون و کانال های رسمی غلبه خواهد کرد. البته امیدواریم تا اون روز، پادکست فارسی خودش تبدیل به بخشی از جریان اصلی جاری در دنیای رسانه نشه و همواره حرف جدید و تازه ای بزنه.

پادکست از نظر شما چیست؟ 

پادکست برنامه صوتی ایست که فارغ از دسته بندی آن باید به نوع مواجهه شدنش با مسائل پرداخت.زمانی نیاز به پادکست احساس می شود که پادکست ها حرفی فارغ از آن چه همواره گفته می شود برای ارائه داشته باشند.پادکست درواقع صدا و حرفی است که به هر دلیلی تا قبل از آن، وجود نداشته.

و اما حرف پایانی؟

آمپاژ تمام تلاشش این است که انسان امروز را از تکرار دور بدارد. ریسک کردن را به او بیاموزد. تغییر را برایش دل پذیر کند و کلیشه های ذهنی را دور بریزد.حرف هایی که سال هاست مردم ایران نیازمند شنیدنشان هستند اما به هر دلیلی آن ها ممنوع بودند.

مراحل تولید پادکست موسیقی Ampaj

پادکست آمپاژ در شبکه های اجتماعی هم فعال است که می توانید با کلیک روی لینک های زیر از شبکه های اجتماعی آنها دیدن کنید:

اینستاگرام ، توییتر ، تلگرام

 

همچنین اگر علاقه مند شدید که آمپاژ را دنبال کنید، این برنامه در پلتفرم های زیر منتشر می شود، برای دنبال کردن آنها هم میتوانید روی لینک ها کلیک کنید یا در برنامه ای که از طریق آن به پادکست ها گوش می دهید کافیست تا Ampaj را جستجو کنید.

آمپاژ در CastBox

آمپاژ در Anchor

آمپاژ در شنوتو

آمپاژ در ناملیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.